06 березня 2024 року відповідно до плану роботи КУ «ЦПРПП» Заліщицької міської ради на базі спеціалізованої школи І -ІІІ ступенів ім. О. Маковея м. Заліщики організовано і проведено педагогічну майстерню «Особливості організації освітнього процесу в 3-4 класах. Нові прогресивні технології – шлях до формування творчої особистості» для професійної спільноти вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти.
З вітальними словами до учасників заходу звернулися:
- Бенев’ят Володимир Станіславович, директор спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім. О.С.Маковея з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін м. Заліщики;
- Чорна Любомира Михайлівна, заступниця директора школи з початкової освіти;
- Мирончук Оксана Ярославівна, директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».
Про основні аспекти оцінювання та ведення документації в 1-4 класах розповіла вчителька початкових класів СШ І-ІІІ ступенів ім. О. Маковея м.Заліщики Кожушко Світлана Михайлівна. Оксана Ярославівна виступила з теми «Нові прогресивні технології – шлях до формування творчої особистості та життєвих компетентностей здобувачів освіти».
Учасники заходу побували на уроках у 4 – А та 3-В класах. Майстерно, оригінально із застосуванням різних форм роботи з дітьми провела інтегрований урок Оксана Богданівна Рацин, вчителька 4-А класу, на тему «Подорожуємо Україною». Під час заняття здобувачі освіти поглибили знання про творчість Шевченка, історію міст України, удосконалили свої вміння складати і розв’язувати задачі на основі Google карт, продемонстрували вміння влучно висловлювати свої думки, дружно працювати в групах та використовувати нові технології в навчанні.
За освітньою програмою початкової школи «Інтелект України» працює 3-В клас. Заняття з предмета «Я пізнаю світ» у даному класі провела Тамара Андріївна Миронюк з тем: «Князювання Ігоря. Повторення: країни Західної Європи», «Шапинкові гриби. Їстивні й отруйні гриби». Уроки насичені цікавими практичними вправами на контурній та фізичній карті України і Європи. Діти із задоволенням виконували різноманітні завдання та гідно пройшли всі випробування. Школярі були активними та мали можливість проявити свої знання під час виконання різнорівневих вправ. Відчувався індивідуальний підхід вчителя до кожного учня і те, що дітям цікаво та комфортно на уроці.
Захід завершився обговоренням та підбиттям підсумків. Залишається побажати нашим педагогам віри у власні сили, рішучості та бажання самовдосконалюватись. Адже, лише успішний вчитель може виховати успішного учня! «Якщо хочеш виховувати в дітях сміливість розуму, інтерес до серйозної інтелектуальної роботи, самостійність як особисту рису, вселити в них радість творчості, то створюй такі умови, щоб іскорки їхніх думок утворили царство думки, дай їм можливість відчути себе в ньому володарями», – сказав Ш. О. Амонашвілі.